logo-mini

Kompozit panel kaplama

kompozit    ALÜMİNYUM KOMPOZİT PANEL CEPHE KAPLAMA SİSTEMLERİ

Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemi, sağar duvarlara taş yünü ve tywek diye adlandırılan yanmaz örtü ile oluşturulan ısı izolasyonu uygulandıktan sonra çelik profil veya alüminyum H profilden imal edilmiş konstrüksiyon üzeri cephelerin kaplanması uygulamasıdır.Cepheye monte edilen alüminyum kompozit paneller ana konstrüktüre monte edilirken hem yatayda, hem de düşeyde panellerin ve alt taşıyıcı sistemin çalışmasına ve cephe sisteminin nefes almasına olanak tanınarak,gün içinde veya mevsimler arası ısı farklılıklarından dolayı oluşacak genleşmeye bağlı deformasyonlar önlenir.
Alüminyum Kompozit Panelleri Alman yangın standardı B1 sınıfı (DIN 4102) ve B2 sınıfı (DIN 4102) olmak üzere iki ayrı kategoride bulunuyor. B2 sınıfı paneller iki alüminyum levha arasında polietilen dolgulu ve ön yüzü PVDF boyalı. B1 sınıfı (alev almaz) ise iki alüminyum levha arasında aleve dayanıklı mineral dolgu maddeli olup yüzeyi Lumifon bazlı Fluorocarbon boyalı. Her iki sınıftaki panellerin kalınlığı 4 mm.
Alüminyum Kompozit Paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilirliği alüminyum kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi haline getirmiştir.

Alüminyum Kompozit Panel kaplama  kompozit panel nedir

İki alüminyum levha arasına yerleştirilmiş polietilen tabakadan oluşan alüminyum kompozit paneller, günümüzde bina cephe giydirme sistemlerinden, reklam, tanıtım ve dekoratif amaçlı uygulamalara dek geniş bir yelpazede kullanım alanı bulmakta ve gün geçtikçe giderek artan bir eğilimle yaygınlaşmaya devametmiştir.
Alüminyum Kompozit Paneller kaplama ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır. Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Binaların iç ve dış yüzeylerinde kullanılabilirliği alüminyum kompozit panelleri tercih edilen bir yapı malzemesi haline getirmiştir.

Referans